Karácsonyi Die Toten Hosen: Wir warten auf’s Christkind

Karácsony alkalmából a népszerű német punkzenekar, a Toten Hosen: Wir warten auf’s Christkind című lemezét mutatjuk be.

die-toten-hosen-wir-warten-aufs-christkind-cover-9094Ez az album nem a megszokott Die Toten Hosen, hanem Die Roten Rosen néven került forgalomba. Az együttes általában ezt a nevet használja, amikor nem szokványos albumot adnak ki. Előzőleg a feldolgozásdalokból álló lemezük viselte ezt az álnevet. Lehet poénra is venni, de talán lehet mégis komoly ez az anyag. Ha tetszik, ha nem a „Silent night” (Csendes éj) igenis jól szól punkrock verzióban is. Nem ez az első hasonló próbálkozás, a Bad Religion is eljátszotta már ezt a dalt punk verzióban, azonban ezen a lemezen egész karácsonyi gyűjtemény hallhatunk.

A dalok egy része kicsit megváltoztatott szöveggel került fel, például az „Ihr Kinderlein kommet” és a „Leise rieselt der Schnee” is a drogokra asszociál. Korábban már jelentek meg karácsonyi dalok a Toten Hosen neve alatt, konkrétan az egyik antifasiszta daluk, a “Sascha …ein aufrechter Deutscher” kislemezen. Ezeket a dalokat persze ehhez a lemezhez újra felvették, és ezért némiképp különböznek azoktól a verzióktól. A korong az Ave Maria instrumentális intróval kezdődik, majd belecsapnak az egyik legerősebb dalba, a már említett „Silent Night”-ba. Utána jön az „Ihr Kinderlein kommet”, és a magyar nyelvterületen is ismert “Oh, Tannenbaum”.

Több ismert előadó felkerült a lemezre, például a Slade együttestől a „Merry X-Mas Everybody”, Bing Crosbytól a „White Christmas”, Roy Wood-tól az „I wish it would be Christmas Every Day” és John Lennon-tól a „Happy Xmas (War is over)”. További kedvencek lesznek még a „We Wish You a Merry Christmas” és az „Auld Lang Syne”.

Az 1998-as lemezt 2007-ben újrakeverve kiadták, és megspékelték még 6 bónuszdallal, köztük az eredeti “Sascha …ein aufrechter Deutscher” kislemezen található verziókkal. Természetesen erről az albumról is születtek kislemezek, az „Auld Lang Syne” és a „Weihnachtsmann vom Dach”, melyekhez videóklipp is készült. Az előbbi egy duhajkodós kocsmai estét örökít meg, melynek koncertjeleneteiben a dobokon feltűnik a Vörös Csillag is, mely a zenekarnak is alapjelképe. A Vörös Csillag még a lemez borítón is feltűnik.

Azokon a napokon, amikor a karácsonyt nem akarod nagyon komolyan venni –legyen ilyen azért legalább arra az 58 percre, amíg e lemez tart- muszáj elővenni ezt az anyagot.

Vélemény, hozzászólás?