Megint rémes mém terjed az interneten.
A kép Adolf Hitler náci diktátort ábrázolja a kutyájával, a szöveg pedig a következő:
„Aki a kutyákat szereti, rossz ember nem lehet.”
Ezt vagy azért osztogatják, mert az hiszik, vicces, vagy azért, hogy Hitlert mosdassák, de nincs kizárva, hogy jószándékú emberek is osztják, akik szerint ez irónia és a kutyaszeretettől senki nem lesz jó ember.
Mivel a kép először a kurucinfó náci portálon jelent meg, vélhetően szélsőjobboldali készíthette. Erre utal az is, hogy a turbómagyarokra jellemző pocsék helyesírás miatt kimaradt a vessző.
Antifasisztaként érdemes megvizsgálnunk ennek történelmi hátterét és reflektálnunk a mémre.
Adolf Hitlernek valóban volt egy kedvenc kutyája a képen is látható Blondi. 1941-ben kapta Martin Bormanntól, aki rengeteg posztot töltött be a náci Németországban – mint az a fasiszta bürokráciákban megszokott a mai napig is.
Hitler már az első világháborús szolgálata alatt dédelgetett egy Fuchsl nevű Fox Terriert, ám a kutya végül elveszett. 1921-ben egy Prinz nevű németjuhásza volt, de lemondott róla, ám a kutya visszaszökött hozzá, ezek után csak németjuhászokat tartott a fajta hűsége miatt.
A harmincas években három németjuhásza volt, Muckl, valamint egy anya és lánya, mindkettőt Blondának hívták. A fiatalabb Blondát sokan később keverték Blondival különféle 30-as évekbeli Hitler-fotókon.
1942 májusában egy Bella nevű németjuhászt is beszereztek Blondi mellé, hogy legyen társasága.
Hitler párja, Eva Braun két skót terriert birtokolt, Negus és Stasi néven.
A náci propaganda az embertelen eszme képviselőit mindig próbálja humánusnak beállítani, ennek olcsó eszköze, ha az illetőket kutyákkal, gyermekekkel fotózzák. Ezt még a Jobbik cukikampánya is átvette. Blondi így szintén náci propagandaeszközzé is vált.
Blondi a Vörös Hadsereg közeledtekor Hitlerrel együtt a Führerbunkerbe költözött. 1945 márciusában vagy április elején (legvalószínűbb időpont április 4, hazánk felszabadulásának napja), Blondi öt kölyöknek adott életet.
Hitler végnapjaiban felkészült az öngyilkosságára, azonban mivel leghűbb követője, Heinrich Himmler SS-vezér is elhagyta és elárulta, kételyei támadtak a tőle kapott ciánkapszulák hatékonyságát illetően. A Führer paranoiája odáig terjedt, hogy nem bízott benne, hogy a kapszulák tényleg megölik, ha arra szükség van, ezért azt a „szeretett” kutyáján, Blondin tesztelték le. 1945. április 29-én Dr. Werner Haase-t utasította, hogy próbálja ki a kapszulát Blondin. Hitler személyi kutyagondnoka, Fritz Tornow őrmester szétfeszítette Blondi száját, Haase doktor pedig széttörte benne a kapszulát. Blondi azonnal kimúlt.
Hitler másnap öngyilkosságot követett el, de a mészárlás még nem ért véget. Parancsa szerint Tornow őrmester a bunker udvarán agyonlőtte Blondi kölykeit. Ezután megölte Eva Braun két skót terrierjét, azután Hitler titkárnőjének, Gerda Christian kutyáit, majd a saját tacskóját is.
Hitler ápolónője szerint Blondi sorsa sokkal jobban megrázta a bunker lakóit, mint Eva Braun halála.
A kutyák maradványait a bunkert elfoglaló szovjet elhárítási alakulatok találták meg. Egy kutyát – vélhetően Blondit – exhumálták és le is fotózták az utókornak.
A Hitlert és Blondit ábrázoló mém alapban feltételezi, hogy Hitler szerette a kutyáját. Ám egy szörnyeteg szeretete nem valódi szeretet. Ennek eredménye, hogy a Hitler által szeretett emberek és állatok mind erőszakos halált haltak. Hitler rajongott mostohanővére lányáért Geli Raubal-ért, aki 1931-ben gyanús körülmények között halt meg. A mellkasába fúródó golyó Adolf Hitler pisztolyából származott, a hivatalos verzió szerint öngyilkos lett.
Hitler egyetlen barátja, Ernst Röhm megölésére ő maga adott parancsot. Állítólag Röhm volt az egyetlen, aki Hitlert tegezte és a keresztnevés szólította.
Eva Braun, aki 1932-től volt Hitler társa, teljesen háttérbe szorult, és csak az utolsó napjukon vehette fel Hitler nevét. Aztán mind a ketten öngyilkosok lettek.