A FACEBOOK ma újabb kérdésekkel szembesült az Android eszközök telefonszám és szöveges üzenet gyűjtésével kapcsolatban.
A nyilvánosságra került tények felkavarók, mivel az amerikai internetóriás bocsánatot kért amerikai és brit újságokban, mivel átadta a felhasználói adatokat a Cambridge Analyticának, egy konzultációs vállalatnak, amely Donald Trump kampányában dolgozott az USA-ban, valamint a Leave (Kilépni) brit kampányban, amely az EU tagság ellen szólt.
Az Ars Technica weboldal jelentette, hogy a Facebook által összegyűjtött Android felhasználói adatok tartalmazzák a kontakt neveket, számokat, hívás hosszakat és a szöveges üzenetek fogadóit.
A Facebook vasárnap közölte, hogy az adatokat feltöltötték biztonságos szerverekre, és az Android felhasználókon múlik, hogy felhasználják-e. A szóvivő szerint az adatokat nem adták el és osztották meg a felhasználók barátaival vagy az alkalmazásokon kívül.
A vállalat azt is közölte, hogy nem gyűjtötték a szöveges üzenetek vagy hívások tartalmát.
Mark Zuckerberg Facebook vezérigazgató számos amerikai és brit újságban helyezett el hirdetést, amelyben bocsánatot kér a Cambridge Analytica botrány miatt.
A hirdetés szerint a közösségi média platform nem érdemli meg, hogy személyes információkat birtokoljon, ha nem képes azokat megvédeni.
A hirdetések szerint a Cambridge-i Egyetem kutatója által létrehozott kvízapplikáció négy éve több millió ember adatait szivárogtatta ki.
A Cambridge Analytica az adatokat egy kutatótól szerezte, aki 270 ezer Facebook felhasználónak fizetett, hogy töltsenek ki egy pszichológiai profil kvízt 2014-ben. De a kvíz az ismerőseikről is adatokat gyűjtött, így összesen ez 50 millió embert érintett.
A Trump kampány 6 millió dollárt fizetett a cégnek a 2016-is választások alatt, de azóta eltávolodtak a cégtől.
A Leave (Kilépni) kampányt is azzal vádolják, hogy pénzeket juttatott egy másik kampány által a Cambridge Analytica-val kapcsolatban álló cégnek, amely a választási törvény potenciális megsértése.
forrás: Morning Star