A jobbosoknak fontosabb a náculás, mint a pedagógus-tüntetés!

Micsoda meglepetés! A hazai szélsőjobbnak sokkal fontosabb a náculás, mint a tanárok mellett tüntetni az oktatás színvonalának növeléséért és a béremelésért.

Február 13-án több esemény is megrázza Budapestet. A pedagógusok tüntetése és a kitörés napi újnyilas demonstráció. Ismét bebizonyosodik a szélsőjobboldal hazug demagógiája, hogy ők „törődnek a szegényekkel”.

A Jobbik és csatlós szervezetei, valamint a csatlós szervezetekkel kapcsolatban lévő más neonácik néha hirdetik, hogy felemelnék a magyar szegényeket, és támogatják a munkásokat. Pont, ahogy annak idején egy bajszos figura tette ezt a 20-as, 30-as évek Németországában, valamint egy olasz köpcös Itália földjén. A fasizmus ugyanis minden egyes formájában demagóg populizmussal próbál tömegeket megnyerni saját degenerált terveihez: a hódításhoz, a burzsoázia támogatásához, a kisebbségek elnyomásához, a militarizmushoz, a félfeudalizmushoz, a szellemi elnyomó vallásos rendszer erősítéséhez, valamint más népek és saját népük leigázásához.

A fasizmus hatalomra jutásakor azonban mindenhol bebizonyította, hogy a szegény többségnek, a munkásoknak és a parasztságnak tett üres ígéreteit lépten-nyomon megszegi. A szakszervezeteket szétverték, a bérek csökkentek, a munkakörülmények romlottak, majd tízmilliószámra küldték saját népüket a vágóhidakra, miközben a szupergazdag tőkés burzsoázia csak még gazdagabb lett a hadi megrendelésekből.

Hazánkban ahol hatalomra jutott a Jobbik, bebizonyította, hogy nagy ívben tesznek a szegényekre, és a pozícióikat sokkal inkább a saját propagandájuk terjesztésére használják fel. Tiszavasváriban nőtt a bűnözés, és megjelent a tífusz és a hepatitisz; Érpatakon is látjuk a veszett polgármester nacionalista „ámokfutását”; Ózdon kamerákkal akarták figyeltetni a közmunkásokat. Nyilvánvaló, hogy a Jobbik és társaik balról előzése nem más, mint erőltetett és hazug, demagóg populizmus, amelyet megint csak jól példáz, hogy inkább kitörés napi megemlékezést tartanak, semmint beálltak volna a pedagógusok és diákok mögé, valamint a velük szolidáris mozgalmak mellé – na, nem mintha szívesen láttunk volna magunk mellett fasisztákat!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.