Fertőz a barna pestis: a magyarok kétharmada szigorítaná a bevándorlást

A párizsi terrortámadásokat nem csak a fasiszta szélsőjobboldal használta ki a bevándorló-ellenes rigmusok keltésére.

Az ügyben több német náci csoport is a bevándorlást okolta. A náci NPD és a rasszista Pegida is megszólalt, utóbbi tömegtüntetéseket kezdett a kisebbségek ellen. Franciaországban Le Pen fasisztái, Nagy-Britanniában a UKIP ragadta meg az alkalmat, hogy a párizsi áldozatok még ki nem hűlt tetemét szavazatszerzésre és gyűlölet-terjesztésre használják fel. De viszonylag mérsékeltebb politikai erők is beálltak a sorba.

Ha velős elemzést akarnánk adni a terrorizmus és a bevándorlás kapcsolatáról, a tanulmány akkor is kimerülne egyetlen szóban: NINCS!

A terroristák túlnyomó többsége ugyanis nem bevándorló, amelyik mégis, az nem azért terrorista, mert bevándorló, hanem egészen más okokból. A terroristának ugyanis nem kell bevándorolnia egy országba, hogy ott csapást mérjen. Azok ugyanis ki-be járkálnak az országokba, gondoljunk akár a párizsi merénylőkre, akik Szíriában voltak, oda Törökországon keresztül jutottak – a török titkosszolgálat óriási blamája volt ez. A szeptember 11-ei támadások merénylői nem bevándorlók. Carlos, a Sakál a fél világot bejárta. A magányos vagy kis csoportú terroristák folyton mozognak. Iszlám Állam: nem bevándorlók. Boko Haram: nem bevándorlók. Al-Kaida: nem bevándorlók, de ők is ide-oda mozognak.

Amúgy érdekes, hogy pont a magát nemzetinek nevező Jobbik akadt ki a bevándorlás ellen, feledve, hogy nemzete több ezer kilométerektől vándorolt be a Kárpát-medencébe. Persze nekünk jogunk volt hozzá, mert mesék szerint ez „Szűz Mária országa” és volt egy „szarvas” is, amely erre futott, ez pedig nem kompatibilis más kultúrák meséivel, tehát azok „nem jöhetnek ide.” (Irónia volt)

Még Magyarország miniszterelnöke is bevándorlás-ellenes nyilatkozatot tett, ezzel egy platformra kerülve az ostoba fasisztákkal – nem mintha amúgy ő ne illene bele ebbe a kategóriába.

Sajnos – a Századvég legújabb felmérése szerint – az ország kétharmada gondolja úgy, hogy a bevándorlási szabályokat szigorítani kellene. Különösképp a magukat jobboldalinak valló megkérdezettek.

Terjed a nézet, hogy bevándorlók (is) felelősek a társadalmi problémákért. Ez az ostoba fasiszta mítosz csupán arra jó, hogy a problémák valódi felelőseiről, a tőkés rendszerről, a kizsákmányolásról, a birodalmi világpolitikáról, az osztályellentétekről, a banki és pénzügyi csalásokról elterelje a figyelmet, és az emberek dühét olyanokra irányítsa, akik ártatlanok a társadalmi többség nyomorában. A zsidók és cigányok sorához most hozzácsapták a bevándorlókat is, pedig Magyarországon alig élnek bevándorlók, akik igen, azok sem csappantják meg jelentősen az államháztartást, mint ahogy az őket parazitának beállító jobbikosok sugallják.

Ha a Jobbik és más európai fasiszták a cigányság segélyeinek megvonásából és a bevándorlók megszorításából akarják fedezni a társadalmi jólét helyrehozását, akkor jelentősen mellélőttek (márpedig ez a Jobbik retorikájának fő vonala!). Ugyanis a kettő költsége nem arányos, sőt irdatlan nagyságrendi különbségek vannak. De milyen egyszerű is a dühös embereknek illuzórikus zsidó összeesküvéseket okolni ahelyett, hogy megnéznék a nagyvállalatok adókedvezményeit, vagy elemeznék azok kizsákmányoló potenciálját.

A valóság a szélsőjobboldali gyűlöletkeltéssel szemben, hogy a bevándorlók és a kisebbségek szinte nulla %-ban károsítják meg a társadalmi többség életszínvonalát. Sőt! Hazánk ennél jóval több embert tudna „eltartani”, azaz jóval több ember számára tudna nem csak ellátást, hanem egyenesen munkát biztosítani. Persze nem a jelenlegi kapitalista keretek között. Viszont akkor a rendszert kell megváltoztatni (az alapot), nem pedig a bevándorlási szabályokat.

Ostobaság, hogy a bevándorlók és a kisebbségek „elveszik a pénzt és a munkahelyet”, hiszen rengeteg munkahelyet lehetne teremteni, csak ez nem a tőkés urak érdeke. A szerencsétlen sorsú országokból ide menekült bevándorlók ugyanúgy részei lehetnének egy normális, nem kizsákmányoláson és éhbérért dolgoztató gazdasági rendszernek, akárcsak a hazai kisebbségek vagy a társadalmi többség. Ez azonban nem a kapitalista rendszer terve. A jelenlegi rendszernek ugyanis munkanélküliek hadseregére van szüksége, kevés számú, ám túldolgoztatott és alulfizetett munkásra (utóbbi pótolható előbbivel, ha felemeli a hangját munkakörülményei, bére és általában illegálisan meghosszabbított munkaideje ellen), valamint bűnbakokra, akikre rá lehet fogni, hogy hibásak a nyomorért.

Nem igaz a hatalom és a szélsőjobb alapvető kifogás, hogy “nincs pénz”. A “nincs pénz” című kifogás nagyon gazdag emberek magyarázata arra, miért is kell megszorítaniuk az Ön nadrágszíját. Magyarország ugyanis rendkívül gazdag ország, vizekkel, termőföldekkel, bányákkal, stb… Szegény országok nincsenek, csak extrémen igazságtalan tulajdonviszonyok. Rengeteg pénz van, de az nem a megfelelő zsebekben. A javakat a tőkések bitorolják, méghozzá óriási mennyiségben. A világ leggazdagabb 1%-a már most birtokolja a világ javainak felét. A magyar helyzet sem jobb. Ezért olyan politikát kell folytatni, amely a termelési viszonyokat és a tulajdonviszonyokat alapvetően meg meri változtatni. Ehhez persze a fasiszták – mint monopoltőkések – nem fognak hozzányúlni. Ők inkább a filléres segélyrendszerrel operálnak, és azzal győzködik híveiket, hogy ebből lesznek gazdagok. Hát nem!

Emberi rendszert akarunk építeni, ahol teljesen természetes az az önzetlenség, hogy a világ háborúk, éhezés és nyomor sújtotta szerencsétlen részeiből ide menekült embereket befogadjuk, és segítjük őket boldogulni. Olyan társadalmat akarunk, ahol minden ember számára jól eső érzés megosztani a vagyonát a nála szerencsétlenebbekkel. Olyan országot akarunk, amely nyitva tartja kapuit azok előtt, akik menekülnek abból a megőrült világból, amelyet egy primitív jobbikos nem ismer, mert túlságosan is bezárkózott önnön nacionálsovinizmusába, nem lát túl a határon és saját barbár gyűlöletén.

Csak reméljük, hogy a magyar nép turisták százezreit idevonzó, világhírű vendégszeretete és a más embertársaink iránt érzett alapvető emberség és felelősségérzet még nem a múlté.

Vélemény, hozzászólás?