45.000 ember egészségügyi várólistán!!

Az egészségügy 60 milliárd forintot kap – adósságrendezésre. 5 milliárdot várólistákra. És ez még mindig kevesebb, mint amennyit a stadionépítésre szánnak. 

Ez szép summának tűnik, valójában nemzetgazdasági léptékben pitiáner összeg. A hadügy csak a legújabb, amerikai érdekeltségbe tartozó helikopterek megvásárlására 200 milliárd forintot költ. Harci helikopterek gyilkolásra: 200 milliárd. Az egészségügy adósságának rendezésére ennek kevesebb mint harmada. Persze azzal kábítanak, hogy a helikopterek kellenek az árvíz-védelemben. Persze…. 200 milliárdért.

Az egészségügyi adósság rendezésére szánt 60 milliárd forint pedig nem előrelépés. Mivel az adósságra van. Tehát ezt a pénzt már elköltötték műtétre, vizsgálatokra, gumikesztyűre és fecskendőkre. És még így sem működik. Persze, hogy nem. Ez az ágazat ennél sokkal több pénzt érdemel, de hagyjuk inkább csak, hogy a gazdagok tonnaszám csalják ki a MI pénzünket offshore adóparadicsomokba.

Tudják hányan voltak egyszerre várólistán 2012-ben? Több mint 70 ezren! Ezt csak egy öngyilkos hajlamokkal megáldott kormány hagyhatja, tehát már tényleg tenni kellett valamit, hogy legalább ezeket a számokat kozmetikázzák. Kiadtak első körben százmilliós aztán később egy egymilliárdos tételr, amelyet konkrétan ezen listákon várakozók csökkentésére szántak. 2013-ban 1300 beteget láttak el így. A 2014-ben kapott össze 1460 várólistás beteg ellátására elegendő, ebből eddig csak 400 ember kapott kezelést. Csak összehasonlításképpen a Fidesz párt állami támogatása 1,6 milliárd forint.

A listák persze más, sajnálatos okokból is csökkennek: a betegek inoperábilissá válnak vagy meghalnak.

Idén 5 milliárd forint összeget szánnak erre a célra. Azzal kérkednek, hogy ez rekordösszeg, de összehasonlításképpen: Csak a NATO tagság több mint 6 milliárd forint. 44,3 milliárd a Puskás Stadion helyén épülő Nemzeti Olimpiai Központ. További 20 milliárd megy egyéb stadion-felújításra.

Persze, aki gazdag, annak nem lesz ilyen gondja. Az urakat megműtik külföldi magánkórházakban, de már hazánkban is nagy keletje van a magánjellegű szakrendelésnek, amely a népesség 99%-ának bizonyára nem vagy rendkívüli nehézségek árán megfizethető csak.

Vélemény, hozzászólás?