Churchill atombombázta volna a szovjeteket

Winston Churchill brit miniszterelnökkel nagyon jól bánt a történelem. Abban a szerencsében volt része, hogy akkor volt miniszterelnök, amikor hazájára rárontottak a hitlerista hordák.

Ráadásul a háborúból végül győztesen került ki szövetségesei támogatásával. Így Churchill az antifasiszta harc hőseként kerülhetett fel a történelem lapjaira, valójában azonban kevésbé volt romlott és zavarodott, mint Adolf Hitler.

Churchill a britek embertelen gyarmatbirodalma fenntartásának feltétlen híve volt. Az első világháborúban az admiralitás első lordjaként katasztrofális katonai döntéseket hozott. Világéletében antikommunista volt és a munkásosztály ellensége. 1945-ben a történelem ismét kegyes volt vele, alulmaradt a Clement Atlee vezette Munkáspárttal szemben, amely a brit munkásosztály számára a történelmük óriási vívmányait adta, beleértve az ingyenes egészségügyi rendszert. Ha Churchill kerül kormányra, ez akkor nem valósulhatott volna meg, és úgy került volna a történelem szemétdombjára, mint Margaret Thatcher.

Kollégája Charles de Gaulle sajnos választásokat nyert Franciaországban, így neki is volt lehetősége lerombolni saját nimbuszát és irtani a népeket Franciaország gyarmatain. Eisenhower elnök szintén az antifasiszta harc hős tábornoka volt, azonban elnöksége idején átvette az első számú imperialista hatalom irányítását, teret adva a CIA korlátlan uralmának és a katonai-ipari komplexum virágzásának az Egyesült Államokban.

Churchill beteg elképzelésit most egy titkosítás alól újabban feloldott FBI dokumentum tetézi. E szerint Churchill Styles Bridges-hez, New Hampshire állam republikánus szenátorához fordult, hogy győzze meg az Egyesült Államok akkori elnökét, Harry Trumant, hogy atombomba-támadást hajtsanak végre a Szovjetunió ellen, pontosabban „bombázzák le a Kremlt”. Ezzel persze több százezer orosz azonnali halálát okozta volna.

Akkoriban a Szovjetunió nem lett volna képes nukleáris válaszcsapást adni, hiszen 1949. augusztus 29-ig nem rendelkezett atombombával. Ebben az időszakban az Egyesült Államoké volt az atombomba monopóliuma, és ahogy a monopóliumok megszülték az imperializmust, az atommonopólium is megszülte az atomimperializmust.

Churchill politikusként mindent megtett azért, hogy az őt támogató tőkések kegyében járjon, ezért lépten-nyomon a vörös veszedelemmel riogatott. Churchill azt terjesztette, hogy a szovjetek atomfegyver birtokában 2-3 éven belül támadást fognak intézni az USA ellen. A történelem persze cáfolta szavait. A szovjetek sosem vetettek be atombombát, és történelmük alatt egyetlen tőkés országot sem támadtak meg. Ellenben az Egyesült Államok és szövetségesei az összes (!!!) szocialista állam ellen intéztek háborút, puccsokat, beavatkozásokat, amelyeket nem védett direktben a szovjet hadsereg, de ezekben is dívott az illegális kémtevékenység, szabotázsok, merényletek és fekete akciók.

Vélemény, hozzászólás?