Ha megvizsgáljuk a szélsőjobboldal történelmét, kiderül, hogy mindenhol intrikával és árulással erősödtek és kerültek hatalomra.
Mussolini karrierje kezdetén még ifjú, baloldali, szocialista politikus volt, majd saját elveit elárulva vált a fasizmus egyik szimbolikus alakjává. Aztán saját embereit árulta el, amikor leszámolt a Fascio di Combattimento szervezetben lévő baloldaliakkal. Aztán szervezete tagja lett a Nemzeti Blokknak, erőszakkal bekerültek a parlamentbe, majd megbékélési paktumot kötöttek az Olasz Szocialista Párttal (PSI), amelyet természetesen elárultak, ennek utóhatásaként végrehajtották a Marcia su Romát, és átvették a hatalmat.
Horthy Miklós a hazánk forradalmárait mészárszékre küldő Ferenc József császár és király szárnysegédje volt. Az I. világháborús militarista klikk részeként szerepe volt benne, hogy hazánkat is belerángatták az értelmetlen öldöklésbe. A háború végén, mikor a magyar Tanácsköztársaság Vörös Hadserege honvédő harcokat folytatott a kisantant ellen, Horthy a szegedi francia antantparancsnokságon átadta a haditerveinket a román csapatoknak, amely miatt a front összeomlott, és a román hadsereg bevonult Budapestre. Majd fehér lovon követte őket Horthy, akit az árulásért cserébe beiktathattak kormányzónak. Horthy később örökbaráti szerződést kötött Jugoszláviával, amelyet persze szintén elárult, amely Teleki Pál öngyilkosságához és a második világháborúban való kollaboráns részvételhez vezetett.
Hitler a Német Munkáspártban kezdte a karrierjét, amely ugyan – a nevével ellentétben – már megalakulásakor is jobboldali párt volt. Hitler mindenkit kábított politikai propagandája során. Mindenkinek mindenhol mindent megígért, majd persze elárulta a munkásokat, szegényeket, és a német nagytőkével paktált le. A Hosszú Kések Éjszakáján saját embereit árulta el, mikor egy állítólagos puccs ürügyével leszámoltak az SA vezetésével. Aztán nemzetközi szerződéseket kötött, köztük a Müncheni Egyezményt, amelyet a második világháború kitörésével árult el, majd a Molotov-Ribbentrop paktumot, amelyet a Szovjetunió megtámadásával rúgott fel.
A marokkói spanyol gyarmaton ártatlanokat és lázadókat mészárló Franco tábornok 1933-ban már a saját népének munkásait irtotta az észak-spanyolországi lázadásban, amely a jobboldali kormány elnyomása ellen tört ki. A baloldali pártok győzelme után a jobboldal puccsot robbantott ki, amelybe később kapcsolódott be Franco, és kitört a spanyol polgárháború.
A portugál Salazar a 20-as években még keresztényszocialista volt, a 30-as évekre gyakorlatilag jobboldali és tekintélyuralmi, pont amilyen a rendszere lett, miután kinevezték miniszterelnöknek. Miközben Franco híve volt és támogatta a spanyol fasisztákat a polgárháborúban, a második világháborúban már a szövetségesek felé húzott, még a német tengeralattjárók mozgását is megfigyelhették a portugál fennhatóság alá tartozó Azori-szigetekről. Salazar később menedéket adott hozzá hasonló, de bukott fasiszta diktátoroknak, mint Horthy és Batista.
A kubai Batista tábornok jobboldali Egyesült Akció pártkoalíciója az 1952-es választások előtt a harmadik helyen szerepelt a közvélemény-kutatások szerint. Úgy gondolta, hogy ez neki kevés, ezért három hónappal a választások előtt katonai puccsot hajtott végre, és nem engedte megtartani a választásokat. Az Egyesült Államok úgy gondolta, ez jól van, és elismerték kormányát, amely fasisztoid diktatúrát, maffiaállamot vezetett be, mely során az ország lényegében az USA gyarmata lett. Kb. 20.000 kubait gyilkoltak meg, mire Castro gerillái elzavarták.
Mobotu ezredes 1961-ben elárulta Patrice Lumumba elnököt, aki igen népszerű volt népe körében, hiszen ő volt Kongó első független elnöke. Lumumba széleskörű szociális-baloldali reformokra törekedett, amelyet sem az Egyesült Államok, sem az egykori belga gyarmatosítók nem néztek jó szemmel, akik szerették volna érdekeiket még érvényesíteni és továbbra is gyarmatként kezelni az országot. Mobotu ezredes puccsot hajtott végre Lumumba ellen, amely során az elnököt elfogták és kivégezték. Az eset azért is kavart botrány, mert az ENSZ békefenntartói tétlenül végignézték az eseményeket.
Idi Amin ugandai fasiszta diktátor szintén árulással lett népvezér. 1966-ben Obotét segítette hatalomra, aki meghirdette a Balra Mozdulás politikáját, amelynek sok szocialista felhangja is volt. A legfőbb hívének tartott Idi Amin azonban egy katonai puccs során elárulta Obotét és magához ragadta a hatalmat, majd fasiszta diktatúrát vezetett be, amely kb. félmillió embert gyilkolt meg.
Blaise Compaoré lelkes támogatója volt Thomas Sankarának, Burkina Faso elnökének, akit afrikai Che Guevaraként is emlegetnek. Sankara marxista elnökként megkezdte a francia gyarmati hatalom maradványainak felszámolását, óriási szociális programokat indított a szegényekért, csökkentette az államadósságot, még az IMF-nek és a Világbanknak is beszólt az ENSZ-ben, mikor felvetette, hogy a szegény országok tagadják meg az illegitim és illegális államadósságok visszafizetését. A földreform rendkívül sokat javított az éhező országon, 2 és félmillió gyermeket oltattak be több betegség ellen és országos olvasási programot indítottak el. Rendkívül sokat tett a nőkért: betiltották a női genitáliák rituális megcsonkítását, a kényszerházasságot és a poligámiát, miközben magas kormányzati pozíciókban is szerepet kaptak a nők. Sankarával, a világ egyik legjobb elnökével a saját embere, Blaise Compaoré puccsa végzett 1987-ben. Sankara minden reformját visszájára fordította, lényegében félfasiszta diktatúrát vezetett be, kivégeztette több munkatársát és 2014-ig bitorolta a hatalmat, mikor is egy lázadás miatt Elefántcsontpartra menekült.
Pinochet tábornok az egyik legocsmányabb árulást hajtotta végre Salvador Allende chilei szocialista elnök ellen. Allende alatt az ország megkezdte függetlenedését az amerikai félgyarmati sorból. Rengeteg szociális intézkedést vezettek be a szegények érdekében. A szegények és munkások elnökét végül az általa kinevezett Pinochet tábornok árulta el, aki a hadsereg parancsnokaként katonai puccsot hajtott végre 1973. szeptember 11-én, mely során Allende életét vesztette. Ezután véres fasiszta diktatúrát vezetett be, amely rendkívül jó kapcsolatokat ápolt az USA kormányával és a tőkés világgal. Még a neoliberális gazdaságpolitikát is itt próbálták ki először.
A jelenlegi, ukrajnai szélsőjobboldali kormány egy átlagos EU-párti és oroszellenes tüntetésnek indult, majd fasiszták vették át az uralmat az események felett, elárulva a „demokratikus” szólamokat.
Magyarország szélsőjobboldali pártja, a Jobbik a MIÉP-pel szövetséges ifjúsági szervezetként indult, de nem kellett sok, hogy Csurka lezsidózza őket. A szélsőséges jobboldali pártnak sem kellett sok, hogy kutyás-cicás cukikampányt folytassanak. Az antiszemita és az iszlámmal sok helyen szimpatizáló párt követte az európai trendeket, és végül bevándorló-ellenessé vált. A Fidesz-rezsim hű támaszai voltak a G-napig, mikor Simicska tőkéje körül némi vákuum keletkezett, és összerúgták a port Orbánnal. A Jobbik most a „taktikai átszavazás” illúziójával győzködi a lakosságot, hogy minél több képviselőjükre adják le voksukat. A propagandába beszállt a Simicska által birtokolt HírTv is, amelyben mindennapos vendégek a párt képviselői. Csak gondoljunk vissza a történelemre, milyen következményei lehetnek az ellenzék számára, ha ezt a pártot erősítik a taktikai átszavazással. Biztos, hogy ezek a szavazatok nem a Fidesz zsebében fognak landolni, mikor a szélsőjobb ezredszerre is hátba szúrja „partnereit”, és kormányt alakít Orbánnal?