Újabb hét és újabb gyönyörű kép a Jupiterről.
A képet a NASA Juno űrjárműve fotózta, amely jelenlegi orbitális pályán kerint a gázóriás körül.
Kb. 15,500 kilométerre kering a bolgyó felhői felett május 23-án a 13. közeli repülésén, amikor a fotót készítette.
„A terület kaotikus és turbulens a különböző felhőformációk miatt,” – közölte a NASA. „Általában a sötétebb felhőanyag mélyebben van a Jupiter atmoszférájában, míg a világos anyagok magasabban. A világos felhők leginkább ammóniából, valamint ammónia és víz keverékéből állnak, amelyek még más ismeretlen kémiai anyagokkal is keverednek.”
A képet Gerald Eichstädt és Seán Doran kutatók állították elő a nyers fotóból a színek erősítésével. Ezen képeket az űrszonda JunoCam-jével rögzítették, amelynek nyers képei az interneten bárki számára hozzáférhetők.
A kép fő jellegzetessége egy világos ovális folt az alján, amely egy óriási időjárási rendszer a bolygón. Érdekes, hogy a NASA megjegyezte, hogy „nincs jelentős mozgás” a viharon belül, amely azt jelzi, akárcsak a híres Nagy Vörös Foltnál, hogy a szelek lényegesen lelassulnak a középpontban.
A jó hír, hogy a Juno küldetését 2021. júliusig meghosszabbították. Ez több időt ad az űrjárműnek, hogy feltérképezze az egész bolygót, amely az elsődleges tudományos cél, valamint további szép képeket is küld majd nekünk.
forrás: IFLScience