A Harrods milliárdos tulajdonosa, aki tavaly halt meg, női dolgozókat zaklatott és erőszakolt meg az áruházban.
Mohamed Al-Fayed, a milliárdos, több száz nőt erőszakolt meg és bántalmazott. Nem bújt el a nyilvánosság elől. Egyáltalán nem rejtőzött.
A rendőrség tudta, hogy Al-Fayed bántalmazó. A királyi család tudta, hogy bántalmazó. A Konzervatív Párt tudta, hogy bántalmazó. A média tudta, hogy bántalmazó.
De a tavaly szeptemberben meghalt Al-Fayed obszcén vagyona helyet vásárolt neki a brit társadalom elitjében.
Övé volt a Harrods áruház, a gazdagok és hatalmasok luxusjátszótere Nyugat-Londonban. Több mint 20 ott dolgozó nő lépett elő, mondván, hogy Al-Fayed szexuálisan zaklatta vagy megerőszakolta őket.
A brit elit tette lehetővé a nők elleni bántalmazást. Al-Fayed 2 milliárd fontnyi vagyont hagyott hátra, amelyet a gazdagok kiszolgálásával halmozott fel a Harrodsban és a párizsi Ritz Hotelben.
Rendkívül megszállottja volt a királyi családnak. 12 millió fontot költött arra, hogy megvásárolja és felújítsa a náci Windsor herceg és náci felesége, Wallis Simpson egykori kastélyát. A Harrodsot használta fel arra, hogy támogassa a Royal Windsor Lóversenyt, így ülhetett II. Erzsébet királynő és Fülöp herceg mellett.
Vendégül látta Kent hercegét és hercegnéjét a Surrey-i birtokán. Diana hercegnő mostohaanyját, Spencer grófnét, beválasztották a Harrods igazgatótanácsába.
1994-ben a Westminster-t megrázó „kérdésekért pénzt” botrány középpontjába került. Kenőpénzzel tömött barna borítékokat adott Neil Hamilton és Tim Smith konzervatív képviselőknek, hogy kérdéseket tegyenek fel a parlamentben. Douglas Hurd, akkori konzervatív külügyminiszter, családjával élvezte Al-Fayed pazar vendégszeretetét.
Al-Fayed a vagyonát és hatalmát, politikai befolyását és ügyvédi csapatát használta arra, hogy elhallgattassa azokat a nőket, akiket bántalmazott. De ezen nők ismételten próbáltak ellene fellépni. De a média inkább Al-Fayed fiának, Dodi Al-Fayednek Diana Spencerrel folytatott románcáról szóló szenzációs történeteket részesítette előnyben.
1995-ben a Harrods dolgozói elmondták egy Vanity Fair újságírójának, hogy Al-Fayed rendszeresen az áruházban keresett fiatal nőket, hogy az irodájában dolgoztassa őket. Azokat, akik visszautasították, durva és megalázó megjegyzésekkel illette a külsejükről. Al-Fayed titkárnőket üldözött az irodában, és néha megpróbált pénzt benyúlni a blúzukba.
1997 decemberében a Harrodsban dolgozó nők az ITV aktuális műsorában, a The Big Story-ban elmondták, hogy Al-Fayed rendszeresen szexuálisan zaklatta őket.
Ugyanebben az évben a Scotland Yard királyi testőrségének vezetője, Dai Davies figyelmeztette a palotát Al-Fayed nőket zaklató hírnevére. „Tudomásomra jutottak olyan vádak, hogy Al-Fayed szexuálisan bántalmazott nőket, majd pénzt adott nekik,” mondta Davies. „Nem haboztam figyelmeztetni a királynőt erről a személyről.” Davies közölte, hogy a palota tisztában volt a vádakkal.
A rendőrség figyelmeztette a királyi családot Al-Fayedre, de nem tettek semmit a Harrodsban dolgozó nők védelmében. És a királyi család továbbra is elfogadta Al-Fayed ajándékait.
1998-ban Tom Bower újságíró nyilvánosságra hozta a vádak egész sorát Al-Fayed ellen. Leírta, hogyan választott Al-Fayed nőket a Harrods dolgozói közül, hogy áthelyezze őket a magánirodájába. Őket invazív és fájdalmas nőgyógyászati vizsgálatoknak vetették alá, hogy ellenőrizzék a nemi úton terjedő fertőzéseket, mielőtt Al-Fayed megerőszakolta őket.
2008-ban a Metropolitan Police kihallgatta Al-Fayedet egy 15 éves iskolás lány elleni szexuális bántalmazás vádjával kapcsolatban. Az ügyet a Korona Ügyészsége ejtette, mivel úgy döntött, hogy nincs reális esély a vád alá helyezésre.
2013-ban egy nő azzal vádolta Al-Fayedet, hogy szexuálisan bántalmazta őt egy állásinterjú után a Park Lane Hotel lakosztályában. A Metropolitan Police kihallgatta őt. Az ügyet 2015-ben újranyitották, de vádemelés nem történt.
Egy másik nő 2018-ban a rendőrséghez fordult, de azt mondták neki, hogy Al-Fayednek demenciája van, és túl gyenge ahhoz, hogy vádat emeljenek ellene.
2017 decemberében a Channel 4 Dispatches című műsorában nők szólaltak fel, és elmondták, hogyan zaklatta Al-Fayed szexuálisan a Harrods dolgozóit. Cheska Hill-Wood akkor mindössze 17 éves volt. Lemondott az anonimitás jogáról, hogy interjút adjon a műsorhoz. De Al-Fayed ellen nem indult eljárás.
2018-ban a Channel 4 News dokumentumfilmet sugárzott, amelyben Al-Fayed-et volt Harrods-alkalmazottak szexuális zaklatással vádolták.
Mindezeket a nőket meg lehetett volna kímélni ettől a fájdalomtól és traumától, ha Al-Fayedet megállították volna.
A politikai elit most meglepetést színlel a szexuális zaklatás vádjaival kapcsolatban. De mindannyian bűnrészesek voltak az ügy eltussolásában.
A Telegraph most azt állítja: „Al-Fayed sorozatos szexuális zaklató volt, aki gazdagsága és hírneve révén beférkőzött a brit elit szívébe.” De amikor Al-Fayed tavaly szeptemberben meghalt, az újság még egy másik hangnemben írt róla. „Feltűnő showmannek” és „kalóz üzletembernek” nevezte.
Al-Fayedet nemi erőszakkal és szexuális zaklatással vádolják. De az egész brit elitnek is bíróság elé kellene állnia.
forrás: Socialist Worker