Végül is miért akartak az ukrán diverzánsok betörni a Krímbe?
Csak nem tán azért, hogy megzavarják a vége felé közeledő fürdési szezont? Butaság. Vagy talán hogy ráijesszenek a helyi lakosságra? Gondolom, azzal még a legfafejűbbek, a banderisták legbuzgóbb bálványimádói is tisztában vannak, hogy az ilyen támadásokkal semmi mást sem érnek el, mint hogy csak még inkább meggyűlöltetik a krími lakossággal a mostani ukrán rezsimet. Vagy talán így akarják elvonni az ukrán lakosság figyelmét az ország siralmas helyzetétől? Ehhez, minimum, arra lenne szükség, hogy elfoglalják az egész Krímet.
Ennek az egyébként nem különösebben jól előkészített diverziós műveletnek igencsak minimális volt az esélye arra, hogy valami átütő sikert érjen el.
Az egyetlen ilyen motiváció (ha mellőzzük az elvakult őrületet) az lehetett, hogy Oroszországtól valamit kiprovokáljanak. Hogy mire akarták provokálni, azt nem nehéz kitalálni. Mint ahogy azt sem, hogy ez kinek az érdekében történik.
AUGUSZTUSBAN – LEGKÉSŐBB SZEPTEMBER ELSŐ FELÉBEN – UKRAJNÁNAK, BÁRMI ÁRON, EGY NAGYSZABÁSÚ HADMŰVELETRE KELL PROVOKÁLNIA OROSZORSZÁGOT, UKRAJNA ELLEN (kiemelés a fordítótótól). Például arra, hogy csapatait bevonultassa Herszon megye (1), vagy a Donbassz területére. Ezért, AZ ELKÖVETKEZŐ HÓNAP SORÁN MÉG TÖBB ILYEN KÍSÉRLETNEK LESZÜNK SZEMTANÚI (kiemelés a fordítótól).
Tulajdonképpen azoknak, akik ebben az akcióban érdekeltek, azt még korábban – lehetőleg még szeptember 4, a G-20ak kínai találkozójának kezdete előtt – végre kellene hajtaniuk. Hogy fejére olvashassák „az agresszor Putyinnak” vádjaik teljes kelléktárát, és megpróbálkozzanak „a civilizált országok” egy olyasfajta újabb „obstrukciójával”, mint amilyenben Ausztráliában részesítették az orosz államfőt.
Később már nem lehet. Egy ilyen cselszövés kimenetele, ugyanis, megjósolhatatlan. Márpedig a siker garantált kell, hogy legyen. A sikert pedig az jelentené, segítsék Clintont abban, hogy bebizonyíthassa az amerikai választópolgároknak: Oroszország agresszor. És Amerika egyetlen megmentője ettől az agresszortól csakis Clinton lehet. Amerika szövetségeseinek pedig indokot kell szolgáltatni ahhoz, hogy szolidárisak legyenek Amerika – azaz Obama, azaz Obamának azzal az álláspontjával, hogy kit kell támogatnia az elnökválasztási kampányban. Ebből következően Trumpot „Putyin emberének”, illetve „kapitulánsnak” lehet kikiáltani. Mindezek eredményeként Clinton garantáltan megnyeri az elnökválasztást. (2)
Ebben a játszmában Porosenko igazából labdába sem rúg. Ez nem az ő játszmája…
MEGJEGYZÉSEK:
(1) Herszon – a Krímmel határos ukrajnai megye
(2) Az orosz propaganda – nyilván a kívántat téve meg valóságnak („wishful thinking”) – mindeddig jobbára azt sugallta, hogy Trump lehet a választások győztese.
forrás: http://mirtesen.svpressa.ru/
fordította: Csikós Sándor