Washington és Berlin megbékélést akar a harcias keleti szövetségeseivel a NATO pénteki varsói csúcstalálkozóján.
Jens Stoltenberg NATO főtitkár közölte, hogy az imperialista szövetségnek Irak, Szíria, Észak-Afrika és Oroszország felé kell tekintenie, amely állítása szerint „erőt használt egy független európai ország, Ukrajna ellen.”
John Kerry amerikai külügyminiszter Kijevben találkozott Petro Porosenko ukrán elnökkel, hogy ígéretet tegyen a fasiszták által támogatott puccsista rezsim támogatására.
A napirenden volt a Minsz II békeegyezmény a kelet-donbasszi régió antifasiszta erőivel, amelyet a kijevi kormány még nem hajtott végre.
„Többet tesznek, amikor a biztonsági feltételek ezt lehetővé teszik,” – közölte Kerry.
Kerry Oroszországot próbálta okolni a késésért mondván, hogy „Minszk bukásra van ítélve”, ha Moszkva nem deeszkalálja a konfliktust.
Kerry az egykori szovjet tagköztársaságba, Grúziába is megérkezett, amely Ukrajnához hasonlóan NATO tagságot szeretne.
Közben Nagyezsda Savcsenko ukrán parlamenti képviselő és egykori neonáci fegyveres is Varsóban volt, egy nappal az ülés előtt.
Megköszönte Lengyelország és a parlament támogatását, amíg Oroszországban volt fogságban két orosz újságíró meggyilkolásában játszott szerepéért.
Berlinben Angela Merkel kancellár közölte, hogy a balti államoknak és Lengyelországnak „világos megnyugtatásra van szüksége a szövetség felől” szemben a feltámadó Oroszországgal és az ukrán puccs katasztrofális kimenetelével.
„Ez elrettentést és párbeszédet jelent, a szövetségben lévő partnereink iránti szolidaritás világos kifejezését… és kinyújtott kezet a párbeszéd felé” Moszkvával – mondta a parlamentben.
A kancellár megvédte az amerikai nukleáris rakétaelhárító rendszert Európában.
„Ez nem Oroszország ellen irányul,” – állította kötözködve az ellenzéki parlamenti képviselőkkel. „Ez nem befolyásolja a stratégiai egyensúlyt a NATO és Oroszország között.”
Az ülés a kiberteret is el fogja ismerni mint hivatalos „hadműveleti domaint” a katonai tevékenységek számára.
Bogdan Botezatu, a romániai biztonság-technológiai Bitdefender cég elemzője közölte, hogy a „kibertér alapvetően harctér a légi, tengeri és szárazföldi mellett.”
A Bitdefender dolgozott 2014-ben Ukrajnában is a kiberbiztonság területén, miután a NATO kijelölte Romániát, hogy fejlessze az ottani biztonságot.
forrás: Morning Star