Legújabb orvosi észrevételek szerint azokban az országokban, ahol kiterjedt TBC elleni BCG vakcináció folyt, sokkal kisebb a koronavírus miatti elhalálozás.
Ami először szenzációhajhász kamuhírnek tűnt, most a Semmelweis Egyetem honlapján is cikk lett.
Bár egyelőre nem tudni, mi az oka, de sejthető, hogy a vakcinálás során szerencsésen olyan anyagok is termelődnek a szervezetben, amelyek védenek a koronavírus ellen is – az ilyen keresztreakció nem ritka az orvostudományban.
A tuberkulózis (gümőkór) nevű betegség mindig is a nyomor betegsége volt. Nem véletlen, hogy a szocializmusban nem csak az oltási rendszer, de az általános jólét is segítette annak eliminációját, és az sem véletlen, hogy a kapitalista rendszerváltás után ismét megjelent a szélesedő társadalmi nyomorral együtt.
Bár 1921 óta végeztek oltásokat, az akkori Horthy-fasizmus annak ellenére nem törődött ennek bevezetésével, hogy olyan szinten jelen volt a hazai társadalomban, hogy az akkori nemzetközi köznyelv is Morbus Hungaricus (Magyar Betegség) néven ismerte.
Mivel többségében a szegényebb osztályokat érintette, ezért csak 1954-ben, a szocialista egészségügyben fogalmazódott meg, hogy minden újszülött kapja meg az oltást. Összehasonlításképp, a fejlett tőkés államok is elmaradtak ezen vívmányt tekintve. Az Egyesült Államokban sosem volt tömeges vakcinálási program, Kanada csak Quebec tartományban vezette ezt be a 60-as években, Németország csak 1961-től, Spanyolország 1965-től. Egyedül Norvégia (1947) és Nagy-Britannia (1953) előzte meg a hazai szocialista rendszert. Bár a britek egy évvel Magyarország előtt vezették be a BCG-t, a szintén szocialista Bulgária 1951-gyel még őket is megelőzte.
Olaszországban, ahol jelenleg borzalmas pusztítást végez a koronavírus járvány, sosem volt immunizálási program.
Izrael 1955-ben vezette be a programot újszülötteknek, a Japán pedig 1951-ben a hatéveseknek.
A magyarországi program során újszülöttek kapták a BCG-t. Mivel a koronavírus leginkább az idős emberekre (de nem csak és kizárólag rájuk) veszélyes fokozottan, ezért külön előny, hogy hazánk már igen korán megkezdte ezt az oltási programot.
Megjegyzendő, hogy a magyar szocialista oltási program Európa szerte az egyik legfejlettebb és legpéldamutatóbb vállalkozás volt a kisemberek egészségéért, amely rengeteg rettegett és halálos betegséget szorított háttérbe.
Azonban – mint most kiderült – ez még napjainkban is emberek életének tízezreit menti meg.
A jelenlegi Fidesz-rezsim közben rendkívül büszke saját magára és reklámozza is, milyen jó a hazai statisztika koronavírus ügyben.
Valójában itt Zsoldos Sándor kommunista orvosnak és politikusnak tartozunk köszönettel, aki egészségügyi miniszterként óriásit alkotott a hazai járványok leküzdése érdekében. Zsoldos nem sokkal a BCG oltás bevezetése után, 1955-ben hunyt el.