Januárban 57,4 százalékra szökött fel a szegénység Argentínában, ami az elmúlt 20 év legmagasabb aránya – derült ki egy új tanulmányból.
Az Argentin Katolikus Egyetem (UCA) által végzett kutatás eredményei szerint az Argentínában élő mintegy 27 millió ember 15 százaléka szegény, és ebből azoknak az embereknek 15 százaléka mélyszegénységben él, ami azt jelenti, hogy nem tudják megfelelően fedezni élelmiszerigényeiket – derült ki a hétvégén közzétett tanulmányból.
Az UCA szociális adósságfigyelője független és tekintélyes kutatóintézetként elismert, amely szegénységi jelentéseivel nagyobb földrajzi területet fed le, mint az argentin nemzeti statisztikai hivatala, az INDEC által végzettek.
A központ legfrissebb jelentése szerint a januári szegénységi szintek emelkedése részben az argentin peso értékének leértékelésének volt köszönhető, amit Milei kormánya röviddel hivatalba lépése után, 2021. december 10-én alkalmazott.
De Cristina Fernandez de Kirchner, aki 2007 és 2015 között kormányzott, a szegénység problémáját nagyrészt a jobboldali Mauricio Macri elnök számlájára írta, aki 2015-ben követte őt a tisztségben, valamint a jelenlegi kormány által alkalmazott intézkedésekre.
Azt mondta, hogy 2018-tól kezdve, “dolláralapú adóssággal és az IMF visszatérésével hátrább léptünk.”
A tanulmány által bemutatott valóság, mondta de Kirchner asszony, “mutatja, hogy ma rosszabb, mint 2004-ben.”
A kormány azt mondta Kirchner asszonynak, hogy “hallgasson el.”
Manuel Adorni elnöki szóvivő hétfői sajtótájékoztatóján közölte, hogy a volt elnök “az utóbbi 20 év argentin hanyatlásának egyik legjelentősebb alakja.”
forrás: Morning Star