Kuba és Kína továbbra is vezetik a globális harcot a koronavírus járvány ellen.
A két ország segélyek tonnáit és orvosi szakértők csoportjait küldi ki a legérintettebb helyekre.
Nicolas Maduro venezuelai elnök bejelentette, hogy speciális felszereléseket kapott Kínától, amellyel több ezer embert lehet majd tesztelni.
Egy csoport kubai orvos szintén segítségül érkezett.

Szeretünk Kuba!
Delcy Rodriguez alelnök Li Baorong kínai nagykövettel közös sajtókonferencián fejtette ki, hogy Venezuela továbbra is együttműködik Pekinggel, hozzátéve, hogy a következő héten még több segítséget kapnak az országtól.
A szocialista országok koronavírusra adott válasza éles ellentétben áll az úgy nevezett „fejlett” kapitalista államok és intézmények állapotával.
A hét elején a Nemzetközi Valutaalap megtagadott Venezuelától egy 5 milliárd dolláros vészhelyzeti hitelt, azt állítva, hogy néhány tagállamuk nem ismeri el Madurot az ország demokratikusan megválasztott vezetőjének.
Washingtont azzal vádolják, hogy a koronavírust arra használja fel, hogy növekvő nyomást gyakorolhassanak Iránra.
A súlyosbodó amerikai szankciók miatt Irán képtelen megvásárolni a szükséges orvosi felszerelést, holott a szakértők szerint a várható halálozás akár 3,5 milliós is lehet.
Az Egyesült Államok továbbra is büntető kereskedelmi embargókkal sújtja Venezuelát és Kubát.
Az 1960-as évektől tartó, Kuba elleni gazdasági blokád célja az volt, hogy „éhezést és elkeseredést okozzon, valamint megdöntse a kormányt” – az Egyesült Államok külügyminisztériuma szerint.
Ugyanezen stratégiát használják Caracas ellen, ahol az amerikai remények szerint erőre kap a szocialista bolivári kormány belső ellenzéke.
A stratégia mindkét országban elbukott, hiszen Maduro venezuelai és Miguel Diaz-Canel kubai elnök is óriási népi támogatásnak örvend.
Tarek William Saab, Venezuela főügyésze az Egyesült Államokat „az emberi jogok tömeges megsértésével” vádolta, mivel továbbra is blokáddal gátolják, hogy az ország orvosi felszereléseket vegyen.
„Morálisan elfogadhatatlan, hogy ilyen szankciókat tartanak fenn Venezuela ellen. Azok, akik radikálisan ellenzik a venezuelai államot, tegyenek egy lépést előre és kérjék ezen intézkedések eltörlését”, – mondta Saab.
„Több szankciót akarnak a hazánk ellen? Több gátat akarnak szabni a venezuelai kereskedelemnek? Szeretnének a koronavírus népünk elleni mészárlásának szóvivői lenni?”
Antonio Guterres ENSZ főtitkár nemzetközi egységre szólított fel a koronavírus elleni harcban: „A globális szolidaritás nem csak erkölcsileg parancsoló, hanem mindenki érdeke is.”
forrás: Morning Star